Це варто почитати

Леся Українка: 150 імен

Факти про Київ: походження назви, столиця в мистецтві

Скільки освідчень Києву сьогодні в мене в стрічці!

Нещодавно з @itsmeteach згадували наші пригоди в українській столиці. Дійшли висновку, що любимо Київ за його історію, що супроводжує тебе на кожному кроці. Київ — це любов.

Версії про походження назви міста Києва

Познаходив, що цікавого є в нашій літературі про це місто. Гортайте! Щоправда, тут тільки 1% від усього написаного. Цікавих історій безліч!

Київ у житті та творчості Ліни Костенко

Трагічна історія річки Почайна

Як Київ описаний у творах української літератури?


Київ у піснях

Окрім пісні Dzidzio «У-у-у, я так Хрещатик люблю» (вона була в рекламі морозива), натхненницького треку ONUKA «Місто» і вічного «Київського вальсу» Малишка і Майбороди, є ще пару композицій, що асоціюються в мене з нашою столицею.

1) «Хрещатик» Павла Зіброва
Безумовний хіт про Київ - пісня Павла Зіброва "Хрещатик" (1994 року з'явився кліп на неї). 
Ця композиція стала неофіційним гімном столиці і прославила співака. Текст до неї створив поет-пісняр Юрій Рибчинський, друг і кум Зіброва.
– Наше покоління називало Хрещатик "Бродвеєм", – згадує Юрій Рибчинський. – Це було місце, куди кияни, де б вони не жили, приїжджали знайомитися. 



2) «Як тебе не любити, Києве мій» у виконанні Юрія Гуляєва


Уперше пісня "Як тебе не любити, Києве мій" прозвучала 27 травня 1962 року. Виконавцем пісні став соліст-баритон Київського оперного театру Юрій Гуляєв. 
Пісню включали до свого репертуару відомі співаки, зокрема, Микола Кондратюк і Дмитро Гнатюк. 

3) «В небі канареєчка літає», яку співає Олег Борисов (з комедії «За двома зайцями»)
Щоб дізнатися трохи більше про Київ кінця ХІХ ст., раджу переглянути  комедійний фільм "За двома зайцями" за мотивами п'єси Михайла Старицького. Прем'єра фільму відбулася 21 грудня 1961 року у Києві.
Щоб посмакувати колоритом, шукайте український дубляж (він був першим, але потім його "загубили"). Гарний настрій забезпечено!

#києвемій

Коментарі